لباس

تولیدی شومیز

تولیدی شومیز اگر از آن دسته خانم هايي باشيد که به خريد لباس و خوش پوشي علاقه داريد ، از تولیدی پوشاک حتما تا به حال بار ها نام شوميز به گوشتان خورده است . کلمه اي به معني پيراهن هاي زنانه و دخترانه لخت است . به بياني ديگر تولیدی شومیز ها نوعي از لباس هاي مردانه جلو باز ، مخصوص خانم ها هستند . اين دسته از لباس ها اغلب از پارچه هاي نيمه ضخيم از جمله حرير ، کرپ ، نخ ، ساتن و ريون توليد ميشوند و مناسب فصل بهار ، تابستان و پاييز هستند . در ابتدا فقط به صورت جلو باز طراحي ميشدند ، اما در حال حاضر به طور کلي در دو نوع جلو باز و جلو بسته و ترکيبي طراحي و دوخته ميشوند . امروزه با پيشرفت صنعت مد در ايران اين نوع پوشش در بين خانم هاي ايراني طرفداران زيادي پيدا کرده اند .

تولیدی شومیز
تولیدی شومیز

تولیدی شومیز ها معمولا براي پوشش خانم ها در مجالس رسمي و غير رسمي و البته در ايران براي پوششي زير مانتو استفاده ميشود . شوميز ها در طرح ها و رنگ هاي بسيار متنوع توليد ميشوند و در چند سال اخير به خصوص با افزايش استفاده از مانتو هاي جلو باز در بين بانوان ايراني ، اين محصول به بخشي جدا نا شدني از پوشش خانم ها تبديل شده است . تولیدی شومیز معمولا براي در بين افرادي که به استايل هاي رسمي ، کژوال و اورسايز علاقه دارند ، طرفداران بيشتري دارد .


در حال حاضر درصد بالايي از تولیدی شومیز هاي موجود در بازار هاي ايران از کشور هاي ديگر به خصوص چين و ترکيه وارد کشور ميشود و بخش قابل توجهي از بازار کشور را به خود ختصاص داده اند . و البته قابل ذکر است که نوع ترک اين ها با وجود تبليغات هوشمندانه اين کشور از محبوبيت قابل توجهي در بين خانم هاي ايراني برخوردار است . البته توليدي هاي که در ايران فعاليت ميکنند در سالهاي اخير پيشرفت خوبي کسب کرده اند و به تازگي توانسته اند جايگاه بهتري در بازار ايران را به خود اختصاص دهند .

تولیدی شومیز در نهايت بازار ايران ظرفيت بالاتر رفتن اين جايگاه را دارد و با کمي خلاقيت و تنوع و البته با توجه کردن به سليقه مشتريان بالقوه اين نوع پوشش ميتوان در اين صنعت موفق بود و با توجه به وضعيت رو به رشد صنعت مد در داخل کشور اين امر موضوعي دور از ذهن نيست .


در يک تولیدی شومیز معمولي به طور معمول 5 الي 10 نفر که شامل طراح ، برشکار ، کمک برشکار ، خياط و کمک خياط ميشوند ، مشغول به کار هستند . مواد اوليه اي که به طور مستقيم با آنها سروکار دارد معمولا شامل پارچه ، نخ ، دکمه و پولک يا سنگ و منجوق مخصوص مدل هاي متفاوت ميباشد ، هستند .

هزينه هاي اين نوع توليدي معمولا شامل مواد اوليه ، حقوق کارکنان ، هزينه هاي ساختمان توليدي و در نهايت هزينه هاي توزيع و فروش ميشود . در آمد يک تولیدی شومیز مانند ساير توليدي ها معمولا بسته به وسعت کار و نحوه فروش محصولات متفاوت است اما در يک توليدي با ميزان توليد متوسط و حداقل نيروي کار معمولا سودي بين 2 تا 5 مليون تومان در ماه محاسبه ميشود .

  • 3/10
    - 3/10
3.0/10
درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (1 رای)
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن