لباس

تولیدی شال زنانه

تولیدی شال زنانه نوعي پوشش براي سر و گردن است که توسط بانوان به جاي روسري استفاده ميشود. در تولیدی پوشاک شال بر خلاف روسري که به شکل مربع يا سه گوش توليد ميشود ، شکلي مستطيلي و کشيده دارد .
شال ها داراي تنوع بسيار زيادي هستند و در جنس ها و مدل هاي مختلفي توليد ميشوند. شال هاي ضخيم و کاموايي ، مخمل و موهر براي روز هاي گرم سال و تولیدی شال زنانه هاي ساتن ، ابريشمي ، نخي و … براي روز هاي گرم تر سال استفاده ميشوند . همچنين به طور معمول رنگ هاي گرم براي شال ها بيشتر در فصل هاي پاييز و زمستان و رنگ هاي سرد و خنک و پاستلي روشن در فصل هاي بهار و تابستان مورد استقبال قرار ميگيرند.
شال هايي که از جنس حرير و ابريشم هستند ، معمولا به شکل کار شده در بازار عرضه ميشوند و بيشتر کاربرد مجلسي دارند و در مهماني ها يا مجالس خاص استفاده ميشوند اين تولیدی شال زنانه ها معمولا بسيار سبک و نازک هستند ، دير تر از ساير جنس ها چروک ميخورند و به راحتي روي سر قرار ميگيرند. از طرفي شال هايي که از جنس نخ توليد ميشوند ، در حقيقت از نوع پارچه هاي پنبه اي محسوب ميشوند.

تولیدی شال زنانه
تولیدی شال زنانه

اين گروه شال ها به راحتي بر روي سر قرار ميگيرند ، به سبب جنسشان به راحتي شسته و تميز ميشوند ، از روي سر سر نميخورند و در فصل هاي گرم سال ، سبب تعرق نميشوند. معمولا دليل عدم استقبال از بعضي نخي ، فرسايش سريع و به اصطلاح مو مو شدن در طي شستشو است ، اما اين نوع  اگر از جنس پنبه اعلا توليد شوند ، ميتوانيد با خيال راحت سالها از آن استفاده کنيد .

تولیدی شال زنانه هاي موهر، پشمي و کانوايي به سبب ضخامتشان ، در فصل هاي سرد سال مورد استفاده قرار ميگيرند ، اين نوع سنگين تر از ساير مدل ها هستند و توانايي گرم نگه داشتن شما در هواي سرد را دارند.
علاوه بر جنس تولیدی شال زنانه ، نکته ديگري که حائز اهميت است ، طرح است ، طرح هاي سنتي ، تک رنگ ، کوبيسمي ، زنجيري ، گل دار ، ترکمني ، مدرن ، آبرنگي و … از انواع طرح هايي هستند که بر روي  ها قابل مشاهده اند و بسته به سليقه مشتريان و نوع کاربري که دارند تهيه ميشوند .


قواره يا اندازه ها طيف بسيار گسترده اي را شامل ميشود ، اندازه استاندارد  هاي معمولي ، 70-60 سانت براي عرض و 170 الي 180 سانت براي طول است .

البته تولیدی شال زنانه هاي بلند و قواره بزرگ از ترند هاي تازه هستند که در طول هاي بسيار بلند تر تا 3 متر تهيه ميشوند، اين نوع  معمولا به دليل استفاده زياد هنرمندان و سلبريتي ها ، به هنرمندي مشهور است. همچنين  هاي پليسه دار و خال خال دار از طرح هاي تازه اي است که مورد استقبال بسياري از خانم هاي ايراني قرار گرفته است.
تولیدی شال زنانه به دليل سادگي الگو ، نسبت به ساير پوشش ها ساده تر است . معمولا در کارگاه هاي ، يک برشکار ، طراح ، و خياط براي دوختن لبه هاي شال يا اضافه کردن ريشه يا انواع ريسه به انتها مشغول کار هستند .

در آمد يک کارگاه توليدي کوچک با حداقل توليد معمولا بين 2 الي 3 مليون تومان سود محاسبه ميشود ، بديهي است اين رقم براي کارگاه هاي بزرگ تر ، عدد قابل توجه تري خواهد بود.

4.0
درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن