لباس

تولیدی دامن زنانه

تولیدی دامن زنانه در گذشته در برخي از آداب و رسوم و فرهنگ ها استفاده از دامن براي آقايان هم مرسوم بود. توليدی پوشاک اما در حال حاضر در اکثر نقاط جهان دامن به عنوان پوششي زنانه مشهور است.

در طول تاريخ دامن ها براي زنان نوعي پوشش بسيار بلند و سنگين بودند که روي زمين کشيده ميشدند و دامن هاي مرغوب از جنس ابريشم هاي کار شده ، پوشش مورد علاقه خانواده هاي اشرافي و سلطنتي بود و از طرفي نوع معمولي تر دامن ها پوشش مرسوم افراد طبقه ضعيف تر محسوب ميشد. اما به مرور زمان و پس از جنگ جهاني اول تولیدی دامن زنانه هاي بلند و دنباله دار، جاي خود را به دامن هاي ميدي و نسبتا کوتاه دادند. اين دامنها به سرعت در بين خانم ها محبوب شد و از استايل هاي مورد علاقه و مورد استفاده مداوم بسياري از سلبريتي ها و افراد مشهور همان زمان شد.

در حقيقت دامن گونه اي از پوشاک مخصوص بانوان است که از کمر تا پاها را ميپوشاند. معمولا تولیدی دامن زنانه ها بر اساس قد و تا حدي که پاها را ميپوشانند دسته بندي ميشوند. اين دسته بندي به ترتيب از دامن هاي خيلي بلند تا خيلي کوتاه عبارت است از: دامن ماکسي ، دامن ميدي يا متوسط ، دامن کوتاه و ميني ژوپ .غير از بلندي و قد مانتو از عوامل ديگر دسته بندي مانتو ها بر اساس شکل آنهاست که شامل : دامن چين دار ، دامن کلوش ، دامن ترک (مانند شش ترک) ، دامن راسته و دامن پليسه ميشود .

تولیدی دامن زنانه
تولیدی دامن زنانه

دامن ها هم به عنوان لباس خانگي و روزمره و هم به عنوان لباس مجلسي استفاده ميشوند.  براي استفاده مجلسي از دامن ها معمولا از کت هاي ست با رنگ تولیدی دامن زنانه استفاده ميشود؛ که دامن مناسب اين ست دامن راسته يا ترک است . همچنين دامن هاي پليسه دار و کلوش به راحتي با بلوز ها و شوميز ها ست ميشوند و ميتوانند براي استفاده روزمره استفاده شوند.

استفاده از دامن هاي پليسه اي با شوميز ، به همراه مانتو هاي کوتاه يا بلند از ترند هاي تازه امسال است که ميتوانيد به راحتي از آن در فصل هاي بهار يا تابستان استفاده کنيد.

دامن ها معمولا از پارچه ها و جنس هاي مختلفي توليد ميشوند که از جمله آنها ، پارچه هاي نخ و پنبه براي دامن هاي ساده و خانگي يا روزمره ؛ پارچه کتان حرير ، ساتن(اطلس) براي تولیدی دامن زنانه هاي رسمي و مجلسي ؛ دامن  و دامن هاي پليسه اي براي ميهماني هاي خودماني و استايل هاي روزمره خياباني.همچنين دامن هاي عروس ، معمولا مورد استقبال عروس هايي قرار ميگيرد که به هر دليلي تمايل به پوشيدن پيراهن هاي يک سره ندارند .

اين تولیدی دامن زنانه هاي عروس معمولا با يک بالا تنه کار شده براي عروس خانم ها مورد استفاده قرار ميگيرند.دامن ها به سبب راحتي و پوشش مناسبي که براي خانم ها ايجاد ميکنند در طول تارخ طرفداران زيادي را به خود اختصاص داده اند و خاص گروه سني بخصوصي نيستند.

خرید عمده دامن
خرید عمده دامن

در توليدي هاي دامن معمولا چندين نفر تحت عنوان برشکار ، طراح ، چرخ کار ، سري دوز ، طراح الگو ، کمک برشکار و کمک خياط مشغول کارند .مواد اوليه اي که براي تولیدی دامن زنانه نياز است شامل پارچه ، دکمه ، قزن قفلي ، کش ، نخ و تور و آستر ميشود . و راه اندازي کسب و کار با توليدي دامن ميتواند از مشاغل پر سود باشد.

  • - 5
5
درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (1 رای)
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن