لباس

لگ ورزشی زنانه

لگ ورزشی زنانه چه اهل ورزش کردن باشید چه خیر،تولیدی مانتو مطمعنا تا به حال بار ها نام لگ ورزشی زنانه به گوشتان خورده است و یا در تصاویر مختلفی که از ورزشکاران منتشر می شود، توجهتان را به خود جلب کرده است. اما  چیست؟
در حقیقت لگ ورزشی زنانه نوعی از پوشش پایین تنه است که بسیار جذب و تنگ طراحی می شود. اما سوالی که مطرح می شود این است که این پوشش چه تفاوتی با ساپورت دارد؟ در حقیقت ساپورت ها از لجاظ جذب بودن با این پوشش شباهت دارند اما تفاوت این دو در آن جاست که  بر خلاف ساپورت که بسیار محدود کننده و نا راحت است، لگ ورزشی زنانه و راحت است و کاربری آن برای باشگاه و پیاده روی و فعالیت هایی مانند کوه نوردی و دوچرخه سواری که نیاز به انعطاف زیاد دارد، کاملا مناسب است.

لگ ورزشی زنانه
لگ ورزشی زنانه

لگ ورزشی زنانه معمولا ضخیم طراحی می شوند و بر خلاف ساپورت ها بدن نما نیستند. همچنین بر خلاف تصور عموم،  اصیل و با کیفیت معمولا دارای درصد بسیار ناچیزی پلی استر هستند و جنس غالب آن ها از الیاف طبیعی و پنبه ای است. علت این انتخاب برای جنس این پوشش، این است که  معمولا برای فعالیت های زیاد و استفاده در باشگاه ها طراحی می شوند و وجود درصد بالای الیاف مصنوعی مانند پلاستیک و پلی استر می تواند باعث شود جریان هوا در آن به حداقل برسد. این عمل باعث می شود تعرق پوست در هنگام ورزش دو برابر شود. اما مشکل اصلی ز جایی روع می شود که الیاف پلی استر به علت نداشتن جریان هوا این تعرق و آلودگی را در خود جذب می کنند و به پوست که در اثر ورزش منافذ آن باز شده، باز می گرداند. این فرایند می تواند یک علل اساسی برای ایجاد قارچ و عفونت های پوستی شود. دلایلی که تولید کنندگان با توجه به آگاهی به این عوامل باز هم دست به اقدام تولید  با این مواد اولیه می زنند، چند مورد است که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.
1. الیاف پلی استر و مصنوعی ارزان تر هستند : هزینه های تولید از مهم ترین عوامل تاثیر گذار روی تولید کننده هاست. در نتیجه آنها تصمیم می گیرند از الیاف نا مرغوب مصنوعی برای تولید لگ ورزشی زنانه استفاده کنند.
2. الیاف مصنوعی کشسانی بدون دردسری دارند : الیاف مصنوعی مانند پلاستیک یا پلی استر، به نفسه دارای کشسانی وجودی هستند و تولیدکننده برای تولید محصولی مانند  ، احتیاجی به انجام فرایند های هزینه بر و زمان بر ندارد.
3. الیاف مصنوعی دوام بیشتری دارند : همانطور که پلاستیک در طبیعت بسیار دیر تر از مواد طبیعی مانند پنبه تجزیه می شود، این مسئله در مورد لباس ها هم صادق است. لباس های دارای این الیاف دیر تر مو مو می شوند و معمولا دوام قابل قبولی دارند اما این عوامل به تنهایی به معنی کیفیت بالای لباس نیست.
این عوامل از دلایل اساسی هستند که ممکن است باعث شوند تولید کنده از این محصولات برای تولید لگ ورزشی زنانه استفاده کند. در نتیجه اگر قصد خرید این محصول را دارید، حتما از روی مارک ، اطلاعات مربوط به مواد تشکیل دهنده پارچه را مطالعه کنید. اگر چه لگ ورزشی زنانه ورزشی ارزان قیمت با پارچه های نا مرغوب بازار خوبی دارند اما بدون شک نوع با کیفیت و اصیل آن جامعه مشتریان به خصوص خود را دارد که به کیفیت و سلامتی بیش از قیمت فکر می کنند.
البته فقط مخصوص ورزش نیستند. ممکن است به غیر از لگ ورزشی زنانه، انواع مختلفی از آن در بازار با کاربرد های مختلف وجود داشته باشد. مثلا  چرمی از ترند هایی است که نه تنها برای ورزش مناسب نیست، بلکه ظاهری نیمه رسمی هم دارد و معمولا با کفش های پاشنه دار ست می شود!
خرید یک لگ ورزشی زنانه که بتوانید با آن راحت باشید و به سادگی با آن فعلیت داشته باشید، مستلزم توجه به نکاتیست. در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد :
هنگام خرید لگ ورزشی زنانه باید به چه نکاتی توجه کرد؟
1. لگ ورزشی زنانه حتما دو دوخته باشد : همانطور که به آن اشاره شد، شما این محصول را برای ورزش و فعالیت تهیه می کنید. پس لازم است در برابر تحرک ها و حرکت های کششی شما انعطاف کافی داشته باشد. از مواردی که در  به راحتی فرسوده می شود، دوخت های آن است. بنا بر این پیشنهاد می شود  را انتخاب کنید که دو دوخته باشد. این نمونه ها علاوه بر ظاهر حرفه ای تر، دوام بسیار بیشتری هم دارند و خبر از کیفیت بالای محصول می دهند.


2. به اطلاعات موجود در تگ و مارک دقت ویژه کنید : هنگامی که ورزش می کنید، هم زمان با شروع تعرق منافذ پوستی شروع به باز شدن می کنند. این زمان بهترین موقعیت برای ورود باکتری و آلودگی ها به پوست است. همان طور که در گذشته به آن اشاره شد، الیاف مصنوعی در ل به شدت مشکل آفرین هستند. این الیاف باعث می شوند آلودگی های موجود در تعرق و محیط بیرونی به راحتی به داخل پوست باز گردد و ایجاد قارچ و .. کند. پیشنهاد ما به شما این است که هنگام خرید حتما به اطلاعات روی مارک لگ ورزشی زنانه توجه کنید و سعی کنید تا جایی که امکان دارد، محصولی را انتخاب کنید که دارای درصد بالاتر الیاف طبیعی باشد تا بتوانید سلامت و بهداشت پوست خود را هنگام ورزش تضمین کنید.
3. به کشسانی لگ ورزشی زنانه توجه ویژه کنید : همان طور که در ان مقاله بار ها به آن اشاره شد، ما قصد معرفی کردن و بیان ویژگی های یک لگ ورزشی زنانه مناسب بودیم. در نتیچه لازم است وقتی اقدام به خرید یک  به منظور ورزش می کنید، حتما قابلیت کشسانی آن را بسنجید.  غیر کشسان، یا آنهایی که به سبب نوع دوخت عجیب، کمتر کش می آیند برای ورزش مناسب نیستند. شما  می پوشید تا بدنتان را بکشید و انعطاف دهید. پس لازم است لباسی را انتخاب کنید که همگام با شما کشش پیدا کند. البته خاصیت راحتی در  کشسان امری بدیهی است و نیازی به گوش زد ندارد اما بیان آن خالی از لطف نیست زیرا  کشسان، علاوه بر انعطاف بالا، دوام بیشتری هم دارند.
4. لگ ورزشی زنانه را مناسب اندامتان تهیه کنید! : این ویژگی در رابطه با تمامی  صدق نمی کند و تنها تعداد محدودی دارای این ویژگی هستند. این  در نقاط خاص بدن، دارای پارچه ها یا مواد به خصوصی هستند که میزان تعرق در آن نقطه را افزایش می دهند و در نتیجه چربی های آن نقاط با سرعت بیشتر از بین می رود. همچنین  ورزشی در بازار وجود دارند که با دوخت های به خصوص و استفاده به جا از کش های مخصوص، به نقطه ای خاص از اندام فرم می دهند. این نقاط می تواند ساق و یا ران پا و هر نقطه دیگری از بدن باشد که کاربران قصد فرم دهی به آن را دارند.

4.8
درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن