لباس

سرهمی نوزاد دختر

سرهمی

سرهمی نوزاد دختر
پوشیدن لباس مناسب برای کودکان همواره از دغدغه های مهم والدین است. تولیدی مانتو لباس مناسب از مهم ترین عواملی است که کودکان را در برابر سرما و آلودگی های محیطی که ممکن است در برخورد با عوامل محیطی مانند فرش یا موکت به پوست کودک منتقل شوند، محافظت می کند.
اگر پدر یا مادر یک نوزاد هستید یا نزدیکانتان به تازگی والدین شده باشند، حتما به این مسئله بر خورده اید که لباس های دو تکه مانند تاپ و شلوار در بدن کودک مدام جا به جا می شوند. یا هنگام بغل کردن یا بازی کردن بچه، تاپ، تیشرت یا بلوز روی پوست لطیف نوزاد سر می خورد و قسمتی از شکم یا کمر بچه بدون لباس باقی می ماند. این مسئله در زمانی که کودکان به تازگی شروع به راه رفتن می کنند بسیار تشدید می شود.
کودک نوعی از لباس بچه گانه بسیار شیک و زیبا هستند که به صورت یک جا کل بدن نوزاد و کودک را می پوشانند و اشکالاتی که در خصوص لباس های دو تکه ذکر شد را ندارند. لباس های سرهمی نوزاد دختر نوزاد در بدن بچه کاملا شیک و بدون جا به جایی می مانند و همزمان نقش چندین لباس را ایفا می کنند. حتی بعضی از  جوراب و دستکش هم به همراه دارند و کل بن کودک را به شکل یک دست می پوشانند.

سرهمی نوزاد دختر
سرهمی نوزاد دختر

این نوع لباس ها از لباس های بیلر سوت یا اورال الهام گرفته شده اند. لباس های سرهمی نوزاد دختر یا اورال در ابتدا برای کارگران کارخانه ها استفاده می شد اما کم کم وارد مد لباس های کودکانه و زنانه شد.
هر نوزدای از زمان تولد تا 2 الی 3 سالگی حداقل به چن مدل از  نیاز دارد. البته  مدل ها و انواع مختلفی دارند که در زمان های مختلف از آنها استفاده می شود. این تقسیم بندی به دلیل انواع کاربری یا ویژگی های مختلف آنهاست. در ادامه به بررسی برخی از آنها می پردازیم :
سرهمی نوزاد دختر های تابستانه و بهاره :
این نوع از  معمولا نخی هستند. و برای استفاده در منزل و در بیرون از منزل مناسبند. این معمولا دستکش ندارند. (البته نمونه های نوزادی این سرهمی نوزاد دختر برای جلوگیری از افتادن ناخن کودکان روی پوست صورت در بازار وجود دارد.)  بهاره و تابستانه هم با آستین کوتاه و هم آستین بلند در بازار وجود دارند. این نوع از  می توانند تنهایی استفاده شوند و مستقیما با پوست نوزاد در تماس باشند. هنگام خرید  بهاره و تابستانه حتما باید به الیاف و مواد تشکیل دهنده پارچه لباس توجه کرد زیرا مستقیما با پوست کودک در تماسند. این نوع  معمولا باید از نخ و پنبه و الیاف طبیعی تهیه شوند تا با پوست حساس کودک سازگاری داشته باشند. نمونه هایی که ترکیبات غیره دارند ممکن است باعث بروز حساسیت و مشکلات پوستی برای کودکان شوند.  تهیه شده از الیاف طبیعی به دلیل وجود ترکیبات ارگانیک ممکن است دوام کمتری از لباس های با الیاف مصنوعی داشته باشند.

سرهمی نوزاد دختر های پاییزه :
پاییزه باید وظیفه گرم نگه داشتن کودک در روز های سرد پاییزی سال را بر عهده بگیرند. سرهمی نوزاد دختر های پاییزه معمولا از جنس مخمل تولید می شوند. مخمل های پرز دار و مخمل های کبریتی از پر طرفدار ترین  پاییزه هستند. بهتر است زمانی که  جنس مخمل را برای پوشاندن به کودک انتخاب کردید، در زیر آن از لباس های نخی استفاده کنید. لباس های مخمل به تنهایی به علت وجود پرز ممکن است بروز حساسیت پوستی را برای کودکان به همراه داشته باشند.  مخمل معمولا دارای جوراب همراه هستند. این جوراب ها به قسمت شلوار  کاملا متصلند تا پاها و پایین تنه کودک را به صورت یک دست گرم نگه دارند.
سرهمی نوزاد دختر های زمستانه :
اسن نوع از  برای کودکان از مناسب ترین پوشش برای فصول سرد سال هستند.  زمستانه پشمی هستند و معمولا در لایه بیرونی دارای آستر هستند. این  معمولا دارای انواع مختلفی هستند. معمولا پرطرفدار ترین نوع سرهمی نوزاد دختر زمستانه، نوع دو رو آنهاست.  دورو زمستانه دارای دو طرح مختلف در پشت و روی  هستند و از درون دارای پشم یا الیاف گرم کننده هستند. علت محبوبیت این  این است که با خرید یکی از آنها انگار دو  خریداره شده و می توان به پوشاک کودک تنوع داد. معمولا  زمستانه علاوه بر دستکش و جوراب به کلاه هم مجهز هستند تا سر کودک را کاملا گرم نگه دارند. در روز های سرد زمستان که کودکان بیش از هر زمان دیگر در معرض سرما قرار دارند،  زمستانه بهترین گزینه برای گرم نگه داشتن کودکان در این مقطع از سال هستند. این نوع از  برای نوزادان تا کودکان 2 الی 3 ساله کاملا مناسب است.
سرهمی نوزاد دختر یا بیلر سوت های جین سگک دار :
این نوع از  برای کودکان یک سال به بالا مناسب است. سرهمی نوزاد دختر جین معمولا دارای دامن برای دختران و شلوار یا شلوارک برای دختران و پسران است و در قسمت های بالایی با دو سگک از پشت کمر کودکان به قسمت جلویی لباس متصل می شود. بیلر سوت های جین برای مجالس کاملا مناسب است و ظاهری شیک به کودکان می دهد. این  در طرح های مختلف تهیه می شوند که هم برای پسران و هم دختران کاربرد دارند. معمولا بیلر سوت یا اورال های جین که شلوار بلند دارند در قسمت انتهایی شلوار کش دار و گت هستند که در پاهای کودک دچار جابه جایی نشوند. این بیلر سوت ها معمولا به یک تیشرت برای بالا تنه نیاز دارند چون در قسمت بالا تنه برهنه هستند.
مناسب سازی شده برای تعویض پوشک :
این نوع سرهمی نوزاد دختر علاوه بر دکمه هایی که در پشت یا جلوی سر همی دارنند، در قسمتی که پوشک قرار میگیرد، دارای دکمه هستند تا کار تعویض پوشک به راحتی انجام شود و نیازی به در آورن کل  نباشد. دکمه های به کار رفته در این نوع  معمولا چسبان یا نرو ماده هستند تا هم پوست کودکان را اذیت نکند هم باز و بسته کردن آن برای مادران راحت تر باشد. این برای کودکان 2 سال و زیر 2 سال کاربرد دارد و کار مادران را برای تعویض پوشک تا حد زیادی تسهیل کرده است.


سرهمی نوزاد دختر حوله ای کودک :
آخرین نوع ازکه قصد معرفی آن را داریم  حوله ای هستند. این نوع  معمولا برای کودکان بالای دو و نیم سال تولید می شوند. وظیفه  حوله ای خشک کردن کودک تازه شسته شده است. این نوع  معمولا کلاه دار و آستین دار هستند و قسمت جلویی آن ها باز است. بخش جلویی این سرهمی نوزاد دختر توسط یک کمر بند بسته می شود و در بدن کودک قرار میگیرد. بخش پایین تنه این  دامنی است و معمولا تا قسمت ساق یا مچ پای کودکان را می پوشاند. نوع پارچه حوله ای این نوع  حتما باید از نوع حوله ی ضد حساسیت باشد تا از بروز حساسیت جلوگیری به عمل آید.

4.5
درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن