لباس

کروات مردانه شیک

کروات مردانه شیک اگر از دسته آقایانی باشید که به استایل های کاملا رسمی و تولیدی مانتو و یا به اصطلاح اتو کشیده و  مرتب علاقه مندند، یا اگر مرتبا از کت و شلوار را برای حضور در مجالس رسمی و مهم انتخاب می کنید، حتما چندین با از  استفاده کرده اید یا حداقل فکر استفاده از  به ذهنتان خطور کرده است!
یا دستمال گردن اکسسوری مردانه ای است که از نوعی پارچه بلند و کشیده که با درازا و پهنا و جنس های کاملا مختلف تولید شده و با نوعی گره خاص دور گردن بسته می شود. کروات مردانه شیک بدر جلوی پیراهن بسته می‌شوند و در بخش جلویی سینه قرار می‌گیرند و یکی از الحاق ‌های پوشش مردانه هستند. البته معمولا کودکان پسران کوچک تر هم گاها در مراسم های رسمی و مجلسی، به‌ طور غیررسمی از سایز های کوچک تر  استفاده می‌کنند. قابل ذکر است که در فرهنگ های مختلف اشکال مختلفی از  زنانه هم طراحی می شود و برای حضور در مناسبت های مختلف استفاده می‌ شود. به طور کلی در بسیاری از کشور ها استفاده از  از الزامات مهم برای حضور در جلسات و محل کار است. این موضوع برای مشاغل مدیریتی و سیاسی اهمیت بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال، در بسیاری از کشورها در مراتب نظامی بالا، برای برخی از یونیفرم های مدرسه و نیز بسیاری از شغل‌های گوناگون حتی شغل های خدماتی مانند پیشخدمت ها، از  به عنوان بخشی از لباس رسمی استفاده می شود. جالب است بدانید لباس های جنگی سربازهای رومی و چینی که در نبردها از آن استفاده می کردند، گردن پوش هم به عنوان بخشی از یونیفرم بود و به عنوان نشان تعلق داشتن به جبهه مورد نظر از آن استفاده می‌کردند.

کروات مردانه شیک
کروات مردانه شیک

بستن کروات مردانه شیک
مهم ترین نکته در بستن  بستن آن است. شیک و درست بستن کروات مردانه شیک است. این امر مهم ترین تاثیر در ظاهر افراد  دارد. اما بستن  همواره از مشکل ترین کار ها و مهم ترین چالش ها برای کسانی است که به بستن  علاقه مندند. بستن  شیوه ها و روش مختلفی دارد. در واقع یکی از دغدغه های مهم آقایانی که از  استفاده می کنند، درست بستن آن است! بستن درست  نیازمند مهارتیست که معمولا همه ی آقایان دارای آن نیستند. برای یادگیری نحوه درست بستن  کافیست عبارت “نحوه بستن ” را گوگل کنید و ویدئو ها و تصاویر آموزشی بسیار زیادی در این خصوص ببینید.

فاکتور هایی که هنگام کروات مردانه شیک زدن، لازم است رعایت کنید
مانند هر پوشش دیگری، پوشیدن کروات مردانه شیک هم نیازمند به رعایت چند فاکتور مهم است. با رعایت این موارد،  در استایل شما ظاهر بهتری خواهد داشت و شیک تر به نظر می رسید. در ادامه به بررسی این فاکتور ها می پردازیم :
1. طول کروات مردانه شیک را با توجه به قدتان انتخاب کنید : از مهم ترین نکاتی که برای خرید  لازم است به آن توجه کنید، طول یا قد  است. طول  نباید به نسبت قد شما کوتاه تر یا بلند تر باشد.  مناسب قد شماست که بلندای آن همسان و مماس با خط کمر بندتان باشد.  های بلند تر و یا کوتاه تر از این میزان ظاهر شما را بهم ریخته و نا مناسب نشان می دهد. البته درست بستن و نحوه گره آن بر بلندای  تاثیر مستقیم دارد.
2. به پهنای کروات مردانه شیک توجه کنید : از مواری که هنگام خرید یک  کمتر به آن توجه می شود، پهنا یا عرض  است. عرض نرمال یک پنج و نیم الی هفت سانتی متر است.  های با پهنای بیشتر مکن است باعث نامناسب دیده شدن استایل شما شوند. البته برای برخی استایل های خاص،  های بسیار پهن مورد استقبال قرار می گیرند.
3. به مکانی که سنجاق کروات مردانه شیک می زنید، توجه کنید : با این که  خود نوعی اکسسوری تعریف می شود، اما خود به یک اکسسوری دیگر نیازمند است! گیره یا سنجاق  از اکسسوری هایی است که بر روی  متصل می شود و هم ظاهر آن را زیبا تر می کند و هم به شیک ماندن آن کمک می کند. اما از نکاتی که کمتر به آن توجه می شود، مکان درست زدن گیره  است. ایده آل ترین و درست ترین مکان قرار گیری گیره سنجاق، بین گیره سوم و چهارم پیراهن مردانه است. هنگام زدن گیره به  خود حتما به این نکته توجه کنید تا ظاهری شیک تر به خود بدهید.
4. به طول و نحوه زدن سنجاق کروات مردانه شیک توجه کنید : از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید گیره  لازم است به آن توجه کنید، این است که طول گیره  هرگز نباید از پهنای  شما بیشتر باشد. بهتر است برای خرید گیره مناسب، حتما  خود را به همراه داشته باشید. از نکات دیگر خائز اهمیت، نحوه زدن گیره به  است. وظیفه گیره تنها اتصال دو لایه  به یک دیگر نیست بلکه باید دو سمت  را به پیراهن خود گیره کنید. البته زدن سنجاق به بسته به سلیقه شخصی است و شما ملزم به استفاده از آن نیستید.
5. گره کروات مردانه شیک را درست به اندازه بزنید : شاید برایتان جالب باشد که بدانید با یک  85 نوع گره متفاوت می توان زد! هر یک از این گره ها با یک نوع یقه ست می شوند. اما از این بین فقط یک نوع گره است که با تمامی استایل ها و انواع مختلف یقه سازگاری دارد. نام این گره، گره چهار دست است. این گره سایز معمولی دارد و نه بیش از حد بزرگ و نه خیلی کوچک است. این گره به نام گره دانش آموزی هم مشهور است. اگر تمایلی به یاد گیری روش های مختلف گره ندارید، یاد گیری همین یک نوع روش گره برای تمامی استایل ها مناسب و کافیست.


6. به طرح  بیش از هرچیزی توجه کنید : جالب است بدانید وقتی  می زنید و در یک جمع حضور پیدا می کنید، اولین چیزی که توجه همه را جلب می کند و به اصطلاح به چشم می آید، کروات مردانه شیک شماست. پس لازم است در انتخاب طرح  خود سلیقه و وقت زیادی به خرج بدهید. کروات مردانه شیک ساده، در واقع مانند گجتی عمل می کند که می تواند با انواع استایل ها در هر مجلسی همخوانی داشته باشد. پس اگر تصمیم دارید فقط یک  داشته باشید،  ساده بدون طرح، بهترین انتخاب است. همچنین  های خالدار، راه راه، کلاب و پشمی از  پر طرفدار دیگری هستند که در مناسبات مختلف کاربردی اند.
7. به چین های ریز زیر گره کروات مردانه شیک توجه خاصی کند : آخرین ترفند در رابطه با کروات مردانه شیک که در این مقاله به آن می پردازیم، چین های زیر گره  است. بعد از انتخاب  مناسب و پیروز شدن در پروسه نسبتا مشکل گره زدن  به چین کوچک اما کاربردی  نیازمندید. برای این کار کافی است پارچه زیر قسمت گره  را، در بین انگشت شست و انگشت اشاره خود قرار دهید و آن را اندکی به سمت داخل فشار دهید. با این کار  چین می خورد، سپس لایه زیرین  را اندکی پایین بکشید تا چین ریز تر شود و در جای درست خود قرار گیرد. این چین ریز در واقع فوت کوزه گری است که با آن کروات مردانه شیک شما به بهترین نحو قرار می گیرد.

4.0
درحال ارسال
امتیاز کاربر 0 (0 رای)
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن