لباس

هودی زنانه

هودی زنانه از مدرن ترين پوشش هاي بالا تنه اي پاييزي و زمستاني و حتي گاها بهاري هستند تولیدی مانتو که امروزه بدون توجه به اصولي مانند جنسيت و سن پوشيده مي شوند! در .اقع شما طرفدار هر استايلي که باشيد، به يک يا دو هودی زنانه در کمد لباس هاي خود نياز داريد. در واقع  کلمه اي لاتين است که از واژه انگليسي hoodie وارد زبان فارسي شده است و به معني بالا پوشي است که عموما جلو بسته و کلاه دار باشد. در ادامه به ساير ويژگي هاي هودی زنانه اشاره خواهيم داشت.

هودی زنانه
هودی زنانه

معرفي برخي از ويژگي هاي هودی زنانه :
1. کلاه دار بودن هودی زنانه : اولين و شاخص ترين ويژگي هر  کلاه دار بودن آن است. در حقيقت  که کلاه نداشته باشد، پليور نام دارد. از ويژگي هاي شاخص ديگر مرتبط با کلاه  ها، بند داشتن کلاه آن است؛ تمامي  ها از ناحيه کلاه، داراي بندي هستند که قابليت تنگ و گشاد شدن کلاه را به آن اضافه مي کند.
2. راحت بودن هودی زنانه:  ها کاربرد کاملا اسپرت دارند و به هيچ عنوان رسمي نيستند. معمولا افراد  ها را ساعت ها به صورت مداوم تن مي کنند؛ بنابر اين لازم است کاربري راحتي داشته باشند. پوشيدن هودی زنانه براي خريد کردن، رفتن به دانشگاه، رفتن به باشگاه و استفاده هاي روزمره کاملا مناسب است. در نتيجه لازم است  کاملا نرم، لطيف، منعطف، نسبتا گشاد و اسپرت باشند تا به راحتي مورد استفاده قرار بگيرند.
3. جيب دار بودن   : همانطور که در موارد پيش به آن اشاره شد،  ها کاربرد کاملا اسپرت و روزمره دارند، در نتيجه اضافه شدن آيتمي مانند جيب مي تواند هم ظاهر زيبايي در آنها ايجاد کند هم کاملا مفيد و کاربردي باشد. جيب هاي يک سره دو طرفه و يا جيب هاي پاکتي يک طرفه مي توانند از گزينه هاي مناسب براي اضافه شدن به  باشند. البته جيب دار بودن ويژگي مشترک تمام هودی زنانه ها نيست و  ها مي توانند بدون جيب يا جيب دار طراحي شوند.
4. کش بافت بودن زير هودی زنانه ها : معمولا  ها در زير داراي کش بافت هستند. اين کش بافت ها باعث مي شوند  ها بهتر در بدن کاربران بمانند همچنين از ورود هواي سرد به بدن افراد جلوگيري مي کند. علاوه بر زير، در اکثر  زير آستين ها هم کش بافت دار است. البته مواردي که به آن اشاره شد يک ويژگي است که ممکن است در بعضي از  ها وجود نداشته باشد.
5. بلند بودن هودی زنانه ها :  معمولا از تيشرت ها و بلوز ها کمي بلند تر تهيه مي شوند و به عنوان يک رو پوش يا لايه رويه لباس ها استفاده مي شوند. بلند بودن  ها از ويژگي هاي بارز همه ي  آنهاست. همچنين  معمولا بايد يک سايز بزرگ تر از سايز کاربران تهيه گردند. زيرا اور سايز از ويژگي هاي مهم است.
6. هودی زنانه هاي داراي تايپوگرافي : معمولا  در قسمت جلوي سينه يا قسمت بازو ها و يا در پشت کمر داراي آرم، طرح و نقش و يا تايپوگرافي هاي مختلف هستند. از   کاملا ساده گرفته تا  پر از طرح و نقش در مدل هاي کاملا متنوع در بازار وجود دارند. همچنين برخي از  که طرفداران زيادي هم دارند، داراي پارچه هاي کاملا شلوغ و طرحدار هستند و به آنها طرح ديگري اضافه نمي شود.
در مطالب فوق به ويژگي هاي شاخصي که اکثر هودی زنانه ها داراي آن هستند اشاره شد. همانطور که به آن اشاره شد،  کاربرد کاملا اسپرت دارند و براي پوشيدن در مکان هاي مختلف مناسبند. يک مي تواند هم براي دختران و هم براي پسران کاملا مناسب باشد. دخترانه معمولا تنها تفاوتشان با   پسرانه در اين است که انواع دخترانه آنها ظريف تر و در سايز هاي کوچک تر طراحي مي شوند. به غير از اين مورد،  طرح هاي خاص جنسيتي ندارند و از آنجايي که کاملا اسپرت هستند براي هر دو گروه جنسيتي طراحي مي شوند.
هودی زنانه ها براي استفاده در سه فصل سال بهار، پاييز و زمستان مناسبند. در ادامه آنها را بررسي خواهيم کرد :
•  هاي بهاره :   بهاره، از ساير  ضخامت کمتري دارند. اين  معمولا از جنس کتان کم ضخامت يا تريکو توليد مي شوند.  بهاره اغلب کلاه دار و جيب دار هستند. در برجي موارد، اين  جلو باز هستند و زيپ يا دکمه دارند. در برخي از  بهاره ، قسمت جلويي  کوتاه تر از پشت آن طراحي مي شود. اکثر  مناسب فصل بهار، در قسمت پاييني کش بافت نيستند.
•  پاييزه :  هاي پاييزه از لحاظ ضخامت حد وسط  هاي بهاره و زمستانه هستند. اين  اغلب از جنس کتان ضخيم يا پارچه هاي ترکيبي پلي استري و پشمي ضخيم توليد مي شوند.  پاييزه معمولا در قسمت پايين آستين کش بافت هستند يا در برخي مدل هاي خاص بندينک انگشتي دارند. در اين مدل ، آستين تا روي انگشتان دست است و انگشت شصت از آستين خاج مي شود.  پاييزه ممکن است جلو باز يا بسته باشند اما در اکثر موارد شکل جلو بسته  طرفداران بيشتري دارد.
•  زمستانه :  زمستانه ضخيم ترين نوع  هستند. اين نوع  معمولا داراي دو يا سه لايه مختلف هستند. لايه داخلي آنها داراي پرز، خز يا پشم است تا کاربران را کاملا از سرما محافظت کند. البته در برخي موارد در زير  روي لايه خز دار لايه اي آستري اضافه مي کنند تا از بروز حساسيت هاي احتمالي جلوگيري به عمل آورند. و در نهايت لايه بيروني اين  هم از جنس کتان کاملا ضخيم است.  زمستانه معمولا هم در قسمت انتهايي آستين و هم زير کمر کش بافت است. همچنين کلاه هاي اين  هم به صورت خز دار يا بدون خز طراحي مي شوند.
نحوه ست شدن  در استايل هاي مختلف
همانطور که بار ها به آن اشاره شد، هودی زنانه پوششي کاملا اسپرت است. اما نحوه ست شدن آن با ساير آيتم هاي يک استايل بايد ها و نبايد هايي دارد که لازم است آن ها را رعايت کنيم.


1. هرگز هودی زنانه را با شلوار پارچه اي نپوشيد : انتخاب شلوار پارچه اي براي ست کردن با  بدترين اشتباه در اين زمينه است. بهترين گزينه مناسب ست شدن با يک  انتخاب يک شلوار جين يا کتان با رنگ هماهنگ يا نزديک به خود  است.
2. از کتاني يا بوت استفاده کنيد : براي پوشيدن  در بهار و پاييز به راحتي مي توانيد از يک کتاني راحت استفاده کنيد تا تکميل کننده استايل اسپرتتان باشد. همچنين در پاييز استفاده از بوت هاي بند دار ظاهر بسيار زيبايي به استايل شما خواهد داد.
3. خانم ها شال خود را تا حد امکان خارج هودی زنانه قرار دهند : پوشاندن شال در زير  ظاهر استايل شما را کاملا خراب ميکند و بهتر است شال را خارج از آن قرار دهيد و پشت شال را از طرفين رها کنيد. اگر از مقنعه استفاده مي کنيد، ترجيحا آن را داخل  قرار دهيد. از آنجايي که  کلاه دارند، با قرار گرفتن مقنعه روي آنها ظاهر نا مناسب و شلخته اي ايجاد مي شود.

5.0
درحال ارسال
امتیاز کاربر 5 (1 رای)
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن